ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ԿԼՔԻ՞ ԵԱՏՄ-Ն․ՈՒՐՍՈՒԼԱ ՖՈՆ ԴԵՐ ԼԱՅԵՆԻ ԱՅՑԸ ԵՐԵՎԱՆ ԵՎ ԲԱՔՈՒ, ԻՐԱՆԻ ԱԿՏԻՎԱՑՈՒՄԸ
«Շփման գիծ» հաղորդաշարի «Շաբաթվա իրադարձություններ» խորագրի նոր թողարկման ընթացքում փորձագետներ Ֆարհադ Մամեդովը (Բաքու) և Արեգ Քոչինյանը (Երևան) վերլուծում են անցած շաբաթվա տարածաշրջանային օրակարգի ամենասուր հարցերը։ Փորձագետները քննարկում են տրանսպորտային և թվային հաղորդակցությունների ապաշրջափակման հեռանկարները, այդRead More »ՀԱՅԱՍՏԱՆԸ ԿԼՔԻ՞ ԵԱՏՄ-Ն․ՈՒՐՍՈՒԼԱ ՖՈՆ ԴԵՐ ԼԱՅԵՆԻ ԱՅՑԸ ԵՐԵՎԱՆ ԵՎ ԲԱՔՈՒ, ԻՐԱՆԻ ԱԿՏԻՎԱՑՈՒՄԸ
ՀԱՅԱՍՏԱՆ, ԱԴՐԲԵՋԱՆ ԵՎ ՎՐԱՍՏԱՆ․ ԻՆՉՊԵ՞Ս ԼՈՒԾԵԼ ՊԱՏԵՐԱԶՄԻՑ ՀԵՏՈ ԱՌԱՋԱՑԱԾ ՀՈՒՄԱՆԻՏԱՐ ԽՆԴԻՐՆԵՐԸ
«Շփման գիծ» հաղորդաշարի «Արդիական թեմա» խորագրի նոր թողարկումն այս անգամ ներկայացվում է հատուկ եռակողմ ձևաչափով։ Հաղորդման հյուրերն են իրավապաշտպաններ Արզու Աբդուլլաևան (Ադրբեջան), Պաատա Զաքարեիշվիլին (Վրաստան) և Արտակ Կիրակոսյանը (Հայաստան)։ Քննարկման առանցքում են Հարավային Կովկասում տարածաշրջանայինRead More »ՀԱՅԱՍՏԱՆ, ԱԴՐԲԵՋԱՆ ԵՎ ՎՐԱՍՏԱՆ․ ԻՆՉՊԵ՞Ս ԼՈՒԾԵԼ ՊԱՏԵՐԱԶՄԻՑ ՀԵՏՈ ԱՌԱՋԱՑԱԾ ՀՈՒՄԱՆԻՏԱՐ ԽՆԴԻՐՆԵՐԸ
ԴԻԼԻՋԱՆԻ ԶԲՈՍԱՆՔԻՑ ՄԻՆՉԵՎ ԲԱՔՈՒ ԱՅՑ ԽԱՂԱՂՈՒԹՅԱՆ ԳՈՐԾԸՆԹԱՑԻ ԴԻՆԱՄԻԿԱՆ
«Շփման գիծ» հաղորդաշարի «Շաբաթվա իրադարձություններ» խորագրի նոր թողարկման ընթացքում փորձագետներ Ֆարհադ Մամեդովը (Բաքու) և Արեգ Քոչինյանը (Երևան) քննարկում են, թե որն է Հայաստանի հաջորդ փուլը ընտրություններից հետո, ինչպես են ներքաղաքական գործընթացներն ազդում արտաքին քաղաքական որոշումներիRead More »ԴԻԼԻՋԱՆԻ ԶԲՈՍԱՆՔԻՑ ՄԻՆՉԵՎ ԲԱՔՈՒ ԱՅՑ ԽԱՂԱՂՈՒԹՅԱՆ ԳՈՐԾԸՆԹԱՑԻ ԴԻՆԱՄԻԿԱՆ
ԽԱՂԱՂՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳԻՐ ԵՎ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ․ ԿԱՐՈ՞Ղ Է ՄԵԿԸ ԼԻՆԵԼ ԱՌԱՆՑ ՄՅՈՒՍԻ
«Շփման գիծ» հաղորդաշարի «Արդիական թեմա» խորագրի նոր թողարկման հյուրերն էին քաղաքագետ, Երևանի մամուլի ակումբի պատվավոր նախագահ Բորիս Նավասարդյանը և քաղաքագետ, Ադրբեջանի Միլլի Մեջլիսի պատգամավոր Ռասիմ Մուսաբեկովը։ Նրանք քննարկել են Հայաստանում անցկացված խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքները, դրանցRead More »ԽԱՂԱՂՈՒԹՅԱՆ ՀԱՄԱՁԱՅՆԱԳԻՐ ԵՎ ՍԱՀՄԱՆԱԴՐԱԿԱՆ ՓՈՓՈԽՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ․ ԿԱՐՈ՞Ղ Է ՄԵԿԸ ԼԻՆԵԼ ԱՌԱՆՑ ՄՅՈՒՍԻ

АРМЕНИЯ ПОКИНЕТ ЕАЭС? ВИЗИТ УРСУЛЫ ФОН ДЕР ЛЯЙЕН В ЕРЕВАН И БАКУ, АКТИВИЗАЦИЯ ИРАНА
В новом выпуске рубрики “События недели” программы “Линия соприкосновения” эксперты Фархад Мамедов (Баку) и Арег Кочинян (Ереван) разбирают острые вопросы региональной повестки прошедшей недели. Эксперты обсуждают перспективы разблокировки транспортных и цифровых коммуникаций, в том числеПодробнее »АРМЕНИЯ ПОКИНЕТ ЕАЭС? ВИЗИТ УРСУЛЫ ФОН ДЕР ЛЯЙЕН В ЕРЕВАН И БАКУ, АКТИВИЗАЦИЯ ИРАНА
АРМЕНИЯ, АЗЕРБАЙДЖАН И ГРУЗИЯ: КАК РЕШИТЬ ГУМАНИТАРНЫЕ ПРОБЛЕМЫ ПОСЛЕ ВОЙНЫ?
В новом выпуске “Актуальной темы” программы “Линия соприкосновения” — специальный трехсторонний формат. Правозащитники Арзу Абдуллаева (Азербайджан), Паата Закареишвили (Грузия) и Артак Киракосян (Армения) обсуждают перспективы регионального взаимодействия на Южном Кавказе. Главный фокус беседы — решениеПодробнее »АРМЕНИЯ, АЗЕРБАЙДЖАН И ГРУЗИЯ: КАК РЕШИТЬ ГУМАНИТАРНЫЕ ПРОБЛЕМЫ ПОСЛЕ ВОЙНЫ?
ОТ ПРОГУЛКИ В ДИЛИЖАНЕ ДО ПОСЕЩЕНИЯ БАКУ — ДИНАМИКА МИРНОГО ПРОЦЕССА
В новом выпуске рубрики “События недели” программы “Линия соприкосновения” эксперты Фархад Мамедов (Баку) и Арег Кочинян (Ереван) обсуждают вопросы, касающиеся следующего этапа для Армении после выборов, как внутре- политические процессы влияют на внешнеполитические решения, аПодробнее »ОТ ПРОГУЛКИ В ДИЛИЖАНЕ ДО ПОСЕЩЕНИЯ БАКУ — ДИНАМИКА МИРНОГО ПРОЦЕССА
MИРНОЕ СОГЛАШЕНИЕ И КОНСТИТУЦИОННЫЕ ИЗМЕНЕНИЯ: МОЖЕТ ЛИ БЫТЬ ОДНО БЕЗ ДРУГОГО?
В новом выпуске рубрики “Актуальная тема” программы “Линия соприкосновения” гости передачи политолог, почетный президент Ереванского пресс-клуба Борис Навасардян и политолог, депутат Милемежлиса Азербайджана Расим Бусабеков обсудили вопросы относительно результатов парламентских выборов в Армении и ихПодробнее »MИРНОЕ СОГЛАШЕНИЕ И КОНСТИТУЦИОННЫЕ ИЗМЕНЕНИЯ: МОЖЕТ ЛИ БЫТЬ ОДНО БЕЗ ДРУГОГО?