«ՀԱՊԱՂԵԼ ՉԻ՛ ԿԱՐԵԼԻ» . ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ, ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԵՎ ՎՐԱՍՏԱՆԻ ԲՆԱՊԱՀՊԱՆԱԿԱՆ ՄԱՐՏԱՀՐԱՎԵՐՆԵՐԸ
«Շփման գիծ» հաղորդաշարի «Արդիական թեմա» նոր թողարկման մեջ փորձագետներ Ֆիկրետ Ջաֆարովը (Ադրբեջան), Օլեգ Դուլգարյանը (Հայաստան) եւ Նուկզար Կոխրեիձեն (Վրաստան) քննարկում են, թե ինչպես Բաքուն, Երեւանը եւ Թբիլիսին կարող են համագործակցել բնապահպանական խնդիրների լուծման հարցում՝ վերլուծելովRead More »«ՀԱՊԱՂԵԼ ՉԻ՛ ԿԱՐԵԼԻ» . ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ, ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ ԵՎ ՎՐԱՍՏԱՆԻ ԲՆԱՊԱՀՊԱՆԱԿԱՆ ՄԱՐՏԱՀՐԱՎԵՐՆԵՐԸ
ԵՐԵՎԱՆԻՑ ԵՎ ԲԱՔՎԻՑ՝ ՌՈՒԲԻՈՅԻ ՀԱՅԱՍՏԱՆ ԱՅՑԻ ՄԱՍԻՆ
Press Clubs TV մեդիա հարթակի «Շփման գիծ» հաղորդաշարի «Արդիական թեմա» խորագրով նոր թողարկման մեջ փորձագետներ Սամվել Մելիքսեթյանը (Երևան) և Ահմեդ Ալիլին (Բաքու) քննարկում են ԱՄՆ պետքարտուղար Մարկո Ռուբիոյի կարճատև այցը Հայաստան։ Ծրագիրը պատրաստվել է ԵրևանիRead More »ԵՐԵՎԱՆԻՑ ԵՎ ԲԱՔՎԻՑ՝ ՌՈՒԲԻՈՅԻ ՀԱՅԱՍՏԱՆ ԱՅՑԻ ՄԱՍԻՆ
ՄՈՍԿՎԱՆ ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒՄ Է ԵՐԵՎԱՆԻ ԴԵՄ ԱՌԵՎՏՐԱՅԻՆ ՊԱՏԵՐԱԶՄ, ԻՍԿ ԱՄՆ-Ը ԸՆԴԼԱՅՆՈՒՄ Է ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆԸ
Press Clubs TV-ի «Շաբաթվա իրադարձությունները» բաժնի նոր թողարկման մեջ փորձագետներ Ֆարհադ Մամեդովը (Բաքու) եւ Արեգ Քոչինյանը (Երեւան) վերլուծում են Հարավային Կովկասում անցած շաբաթվա գլխավոր իրադարձությունները։Ծրագիրը պատրաստվել է Երեւանի եւ Բաքվի մամուլի ակումբների համատեղ նախաձեռնության շրջանակումRead More »ՄՈՍԿՎԱՆ ՀԱՅՏԱՐԱՐՈՒՄ Է ԵՐԵՎԱՆԻ ԴԵՄ ԱՌԵՎՏՐԱՅԻՆ ՊԱՏԵՐԱԶՄ, ԻՍԿ ԱՄՆ-Ը ԸՆԴԼԱՅՆՈՒՄ Է ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆԸ
ԲԱՔՎՈՒՄ ԵՎ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՍԿՍԵԼ ԵՆ ԱՎԵԼԻ ՀԱՃԱԽ ԽՈՍԵԼ «ԽԱՂԱՂՈՒԹՅԱՆԸ ՍՊԱՌՆԱՑՈՂ ԱՐՏԱՔԻՆ ՎՏԱՆԳՆԵՐԻ» ՄԱՍԻՆ
Press Clubs TV մեդիա հարթակի «Շփման գիծ» հաղորդաշարի «Արդիական թեմա» խորագրով նոր թողարկման մեջ փորձագետներ Բենիամին Պողոսյանը (Երեւան) եւ Քամրան Ջաֆարովը (Բաքու) քննարկում են հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների վրա արտաքին ազդեցության հարցերը։ Ծրագիրը պատրաստվել է Երեւանի եւRead More »ԲԱՔՎՈՒՄ ԵՎ ԵՐԵՎԱՆՈՒՄ ՍԿՍԵԼ ԵՆ ԱՎԵԼԻ ՀԱՃԱԽ ԽՈՍԵԼ «ԽԱՂԱՂՈՒԹՅԱՆԸ ՍՊԱՌՆԱՑՈՂ ԱՐՏԱՔԻՆ ՎՏԱՆԳՆԵՐԻ» ՄԱՍԻՆ

РЕГИОНАЛЬНЫЕ КОММУНИКАЦИИ НА ЮЖНОМ КАВКАЗЕ: ИСТОРИЯ И ПЕРСПЕКТИВЫ (17, 18, 19, 20 части)
Самвел Меликсетян (Продолжение.  Начало…) 17 часть Развитие процессов вокруг коммуникаций после вашингтонских договоренностей 8 августа 2025 года Вашингтонская встреча способствовала заметной деэскалации между сторонами и создала условия для первых практических шагов в направлении разблокирования коммуникаций.Подробнее »РЕГИОНАЛЬНЫЕ КОММУНИКАЦИИ НА ЮЖНОМ КАВКАЗЕ: ИСТОРИЯ И ПЕРСПЕКТИВЫ (17, 18, 19, 20 части)
РЕГИОНАЛЬНЫЕ КОММУНИКАЦИИ НА ЮЖНОМ КАВКАЗЕ: ИСТОРИЯ И ПЕРСПЕКТИВЫ (12, 13, 14, 15, 16 части)
Самвел Меликсетян  (Продолжение. Начало…) 12 часть Адаптация Армении к закрытым границам: нереализованные проекты и деградация старой инфраструктуры Армянская сторона предпринимала попытки адаптации к закрытым границам и изменяющейся транспортной географии региона, формируемой Азербайджаном через развитие коммуникаций поПодробнее »РЕГИОНАЛЬНЫЕ КОММУНИКАЦИИ НА ЮЖНОМ КАВКАЗЕ: ИСТОРИЯ И ПЕРСПЕКТИВЫ (12, 13, 14, 15, 16 части)
“МЕДЛИТЬ НЕЛЬЗЯ!”: ЭКОЛОГИЧЕСКИЕ ВЫЗОВЫ АРМЕНИИ, АЗЕРБАЙДЖАНА И ГРУЗИИ
В новом выпуске рубрики “Актуальная тема” программы “Линия соприкосновения” эксперты Фикрет Джафаров (Азербайджан), Олег Дулгарян (Армения), Нугзар Кохреидзе (Грузия) обсуждают как Баку, Ереван и Тбилиси могут сотрудничать в решении экологических проблем, разбирают конкретные “зеленые” идеиПодробнее »“МЕДЛИТЬ НЕЛЬЗЯ!”: ЭКОЛОГИЧЕСКИЕ ВЫЗОВЫ АРМЕНИИ, АЗЕРБАЙДЖАНА И ГРУЗИИ
РЕГИОНАЛЬНЫЕ КОММУНИКАЦИИ НА ЮЖНОМ КАВКАЗЕ: ИСТОРИЯ И ПЕРСПЕКТИВЫ (7, 8, 9, 10, 11 части)
Самвел Меликсетян (Продолжение. Начало…) 7 часть Автомобильные дороги пути и другие коммуникации Помимо железнодорожного транспорта, в советские годы сформировалась развитая сеть автомобильных коммуникаций, многие элементы которой сохраняют актуальность и по сей день. Автомобильные маршруты выполнялиПодробнее »РЕГИОНАЛЬНЫЕ КОММУНИКАЦИИ НА ЮЖНОМ КАВКАЗЕ: ИСТОРИЯ И ПЕРСПЕКТИВЫ (7, 8, 9, 10, 11 части)