ՄԱՐԴԻԿ՝ ՈՐՊԵՍ ԿԱՄՈՒՐՋՆԵՐ․ ԻՆՉՈ՞Ւ Է ԱՆՀՐԱԺԵՇՏ, ՈՐ ՀԱՅԵՐԸ ԱՅՑԵԼԵՆ ԱԴՐԲԵՋԱՆ, ԻՍԿ ԱԴՐԲԵՋԱՆՑԻՆԵՐԸ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆ
«Շփման գիծ» հաղորդաշարի «Արդիական թեմա» խորագրի թողարկման ընթացքում հաղորդման հյուրերը՝ News տեղեկատվական գործակալության գլխավոր խմբագիր Քյամալա Մամեդովան (Բաքու) և ռեժիսոր, արվեստի գործիչ Ռուբեն Բաբայանը (Երևան), քննարկում են, թե ինչպես է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղությանRead More »ՄԱՐԴԻԿ՝ ՈՐՊԵՍ ԿԱՄՈՒՐՋՆԵՐ․ ԻՆՉՈ՞Ւ Է ԱՆՀՐԱԺԵՇՏ, ՈՐ ՀԱՅԵՐԸ ԱՅՑԵԼԵՆ ԱԴՐԲԵՋԱՆ, ԻՍԿ ԱԴՐԲԵՋԱՆՑԻՆԵՐԸ՝ ՀԱՅԱՍՏԱՆ
ԳԱՂՏՆԻ ԲԱՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԲԱՔՎՈՒՄ ԵՎ ՌԴ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՀԱՐՎԱԾԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻՆ
«Շփման գիծ» հաղորդաշարի «Շաբաթվա իրադարձություններ» խորագրի նոր թողարկման ընթացքում փորձագետներ Ահմեդ Ալիլին (Բաքու) և Սամվել Մելիքսեթյանը (Երևան) քննարկում և վերլուծում են անցած շաբաթվա հիմնական աշխարհաքաղաքական և տարածաշրջանային գործընթացները։ Ծրագիրը պատրաստվել է Երևանի եւ Բաքվի մամուլիRead More »ԳԱՂՏՆԻ ԲԱՆԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐ ԲԱՔՎՈՒՄ ԵՎ ՌԴ ՏՆՏԵՍԱԿԱՆ ՀԱՐՎԱԾԸ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻՆ
ԱՌԱՋԱՏԱՐԻՑ` ՀԵՏՆԱՊԱՀ. Ի՞ՆՉ Է ՄՆԱՑԵԼ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ԱԶԴԵՑՈՒԹՅՈՒՆԻՑ ՀԱՐԱՎԱՅԻՆ ԿՈՎԿԱՍՈՒՄ
«Շփման գիծ» հաղորդաշարի «Արդիական թեմա» խորագրի նոր թողարկման հյուրերն են ՝ քաղաքագետ Նարիման Ալիևը (Բաքու) և միջազգային հարաբերությունների մասնագետ Վարդուհի Հարությունյանը (Երևան), վերլուծում են 2020 թ. պատերազմից հետո միջնորդական ջանքերի էվոլյուցիան։ Ինչպե՞ս է գլխավոր միջնորդիRead More »ԱՌԱՋԱՏԱՐԻՑ` ՀԵՏՆԱՊԱՀ. Ի՞ՆՉ Է ՄՆԱՑԵԼ ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԻ ԱԶԴԵՑՈՒԹՅՈՒՆԻՑ ՀԱՐԱՎԱՅԻՆ ԿՈՎԿԱՍՈՒՄ
ԻՆՉՊԵՍ ՆԱԽԿԻՆՈՒՄ ՉԻ ԼԻՆԻ. ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԸ ՀԵՌԱՆՈՒՄ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻՑ ԵՎ ՄԵՐՁԵՆՈՒՄ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ՞Ն
«Շփման գիծ» հաղորդաշարի «Շաբաթվա իրադարձություններ» խորագրի նոր թողարկման ընթացքում փորձագետներ Ֆարհադ Մամեդովը (Բաքու) և Սամվել Մելիքսեթյանը (Երևան) ամփոփում են շաբաթվա աշխարհաքաղաքական արդյունքները. Ադրբեջան-Ռուսաստան հարաբերությունների «նոր նորմալությունը», «3+3» ձևաչափի հեռանկարները, Կ. Սոկոլովի նշանակումը TRIPP+ հիմնադրամի ղեկավար,Read More »ԻՆՉՊԵՍ ՆԱԽԿԻՆՈՒՄ ՉԻ ԼԻՆԻ. ՌՈՒՍԱՍՏԱՆԸ ՀԵՌԱՆՈՒՄ Է ՀԱՅԱՍՏԱՆԻՑ ԵՎ ՄԵՐՁԵՆՈՒՄ ԱԴՐԲԵՋԱՆԻ՞Ն

ЛЮДИ–МОСТЫ: ЗАЧЕМ НУЖНО, ЧТОБЫ АРМЯНЕ ПРИЕЗЖАЛИ В АЗЕРБАЙДЖАН, А АЗЕРБАЙДЖАНЦЫ В АРМЕНИЮ?
В выпуске рубрики “Актуальная тема” программы “Линия соприкосновения” гости передачи главный редактор информационного агентства News Кямаля Мамедова (Баку)  и режиссёр, деятель искусств Рубен Бабаян (Ереван) обсуждают как спустя год после парафирования мирного соглашения между АрмениейПодробнее »ЛЮДИ–МОСТЫ: ЗАЧЕМ НУЖНО, ЧТОБЫ АРМЯНЕ ПРИЕЗЖАЛИ В АЗЕРБАЙДЖАН, А АЗЕРБАЙДЖАНЦЫ В АРМЕНИЮ?
ТАЙНЫЕ ПЕРЕГОВОРЫ В БАКУ И ЭКОНОМИЧЕСКИЙ УДАР РФ ПО АРМЕНИИ
В новом выпуске рубрики “События недели” программы “Линия соприкосновения” эксперты Ахмед Алили (Баку) и Самвел Меликсетян (Ереван) анализируют ключевые геополитические и региональные процессы прошедшей недели. Программа подготовлена в рамках совместной инициативы Ереванского и Бакинского пресс-клубовПодробнее »ТАЙНЫЕ ПЕРЕГОВОРЫ В БАКУ И ЭКОНОМИЧЕСКИЙ УДАР РФ ПО АРМЕНИИ
ИЗ ЛИДЕРОВ В АУТСАЙДЕРЫ: ЧТО ОСТАЛОСЬ ОТ ВЛИЯНИЯ РОССИИ НА ЮЖНОМ КАВКАЗЕ?
В новом выпуске рубрики “Актуальная тема” программы “Линия соприкосновения” гости передачи политолог Нариман Алиев (Баку) и специалист по международным отношениям Вардуи Арутюнян (Ереван) анализируют эволюцию посреднических усилий после войны 2020 года. Как статус главного медиатораПодробнее »ИЗ ЛИДЕРОВ В АУТСАЙДЕРЫ: ЧТО ОСТАЛОСЬ ОТ ВЛИЯНИЯ РОССИИ НА ЮЖНОМ КАВКАЗЕ?
КАК ПРЕЖДЕ НЕ БУДЕТ: РОССИЯ ОТДАЛЯЕТСЯ ОТ АРМЕНИИ И СБЛИЖАЕТСЯ С АЗЕРБАЙДЖАНОМ?
В новом выпуске рубрики “События недели” программы “Линия соприкосновения” эксперты Фархад Мамедов (Баку) и Самвел Меликсетян (Ереван) подводят геополитические итоги недели: “новая нормальность” в отношениях Азербайджана с Россией, перспективы формата “3+3”, назначение К. Соколова главойПодробнее »КАК ПРЕЖДЕ НЕ БУДЕТ: РОССИЯ ОТДАЛЯЕТСЯ ОТ АРМЕНИИ И СБЛИЖАЕТСЯ С АЗЕРБАЙДЖАНОМ?