ՍԿԻԼԱՅԻ ԵՎ ՔԱՐԻԲԴԱՅԻ ՄԻՋԵՎ․ ՀՎ․ ԿՈՎԿԱՍԸ՝ «ՈՒԺԻ ԻՐԱՎՈՒՆՔԻ» ԺԱՄԱՆԱԿԱՇՐՋԱՆՈՒՄ
Ինչպե՞ս կարող են Հարավային Կովկասի փոքր պետությունները գոյատևել և պահպանել իրենց ինքնիշխանությունը «ուժի գերիշխանության» և միջազգային իրավունքի ճգնաժամի պայմաններում: Փորձագետներ Արմինե Մարգարյանը և Անար Էյուբովը համաձայն են, որ նախկին կոլեկտիվ անվտանգության մեխանիզմները այլևս արդյունավետ չեն, և ադապտացիան,Read More »ՍԿԻԼԱՅԻ ԵՎ ՔԱՐԻԲԴԱՅԻ ՄԻՋԵՎ․ ՀՎ․ ԿՈՎԿԱՍԸ՝ «ՈՒԺԻ ԻՐԱՎՈՒՆՔԻ» ԺԱՄԱՆԱԿԱՇՐՋԱՆՈՒՄ
ՎԵՆՍԻ ԱՅՑԸ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆ. ԱՄՆ-Ն ՓՈԽՈ՞ՒՄ Է ԽԱՂԻ ԿԱՆՈՆՆԵՐԸ ՀԱՐԱՎԱՅԻՆ ԿՈՎԿԱՍՈՒՄ
«Շփման գիծ. արդիական թեմա» հաղորդման հերթական թողարկմանը  քննարկվում է ԱՄՆ-ի դերի աճը Հարավային Կովկասում՝ ԱՄՆ փոխնախագահ Ջ.Դ. Վենսի՝ Հայաստան և Ադրբեջան կատարելիք այցի ֆոնին: Մասնագետներ Արեգ Քոչինյանը և Ֆարհադ Մամեդովը վերլուծում են Վաշինգտոնում ստորագրված համաձայնագրերիRead More »ՎԵՆՍԻ ԱՅՑԸ ՏԱՐԱԾԱՇՐՋԱՆ. ԱՄՆ-Ն ՓՈԽՈ՞ՒՄ Է ԽԱՂԻ ԿԱՆՈՆՆԵՐԸ ՀԱՐԱՎԱՅԻՆ ԿՈՎԿԱՍՈՒՄ
ԹՐԱՄՓԻ «ԽԱՂԱՂՈՒԹՅԱՆ ԽՈՐՀՈՒՐԴԸ» և ԴԱՎՈՍԸ. ՀԱՅԱՍՏԱՆՆ ՈՒ ԱԴՐԲԵՋԱՆԸ ՆՈՐ ԳԼՈԲԱԼ ԽԱՂՈՒՄ
«Շփման գիծ․ Արդիական թեմա» հաղորդման հերթական թողարկման ժամանակ Ադրբեջանի խորհրդարանի պատգամավոր Ռասիմ Մուսաբեկովը եւ դիվանագետ Հրաչյա Թաշչյանը քննարկում են TRIPP վերաբերյալ Միրզոյան-Ռուբիո փասատաթղթի կարեւոր կետերը եւ արձագանքները, ինչպես նաեւ՝ Դավոսում Համաշխարհային տնտեսական ֆորումի ընթացքում ՀայաստանիRead More »ԹՐԱՄՓԻ «ԽԱՂԱՂՈՒԹՅԱՆ ԽՈՐՀՈՒՐԴԸ» և ԴԱՎՈՍԸ. ՀԱՅԱՍՏԱՆՆ ՈՒ ԱԴՐԲԵՋԱՆԸ ՆՈՐ ԳԼՈԲԱԼ ԽԱՂՈՒՄ
ԽԱՂԱՂՈՒԹՅԱՆ ԱՐԱԳԱՑՄԱՆ ՇԱԲԱԹԸ
Շփման գիծ․ Շաբաթվա իրադարձությունները” հաղորդման հերթական թողարկման ժամանակ փորձագետներ Ֆարհադ Մամեդովը եւ Արեգ Քոչինյանը քննարկում են անցած շաբաթվա կարեւոր իրադարձությունները:

МЕЖДУ СЦИЛЛОЙ И ХАРИБДОЙ: ЮЖНЫЙ КАВКАЗ В ЭПОХУ “ПРАВА СИЛЫ”
Как малые государства Южного Кавказа могут выживать и сохранять суверенитет в условиях доминирования “права силы” и кризиса международного права? Эксперты Армине Маргарян и Анар Эйюбов сходятся во мнении, что прежние механизмы коллективной безопасности больше не работают,Подробнее »МЕЖДУ СЦИЛЛОЙ И ХАРИБДОЙ: ЮЖНЫЙ КАВКАЗ В ЭПОХУ “ПРАВА СИЛЫ”
ВИЗИТ ВЭНСА В РЕГИОН: США МЕНЯЮТ ПРАВИЛА ИГРЫ НА ЮЖНОМ КАВКАЗЕ?
В очередной программе «Линия соприкосновения: события недели» обсуждается активизация роли США на Южном Кавказе на фоне анонсированного визита вице-президента США Джей Ди Вэнса в Армению и Азербайджан. Эксперты Арег Кочинян и Фархад Мамедов анализируют значениеПодробнее »ВИЗИТ ВЭНСА В РЕГИОН: США МЕНЯЮТ ПРАВИЛА ИГРЫ НА ЮЖНОМ КАВКАЗЕ?
«СОВЕТ МИРА» ТРАМПА И ДАВОС: АРМЕНИЯ И АЗЕРБАЙДЖАН В НОВОЙ ГЛОБАЛЬНОЙ ИГРЕ
В очередном выпуске программы “Линия соприкосновения: Актуальная тема” депутат парламента Азербайджана Расим Мусабеков и дипломат Грачья Ташчян обсуждают ключевые моменты и реакцию на документ, подписанный Мирзояном и Рубио по TRIPP, а также значение событий, произошедшихПодробнее »«СОВЕТ МИРА» ТРАМПА И ДАВОС: АРМЕНИЯ И АЗЕРБАЙДЖАН В НОВОЙ ГЛОБАЛЬНОЙ ИГРЕ
НЕДЕЛЯ «МИРНОГО УСКОРЕНИЯ»
В очередном выпуске программы “Линия соприкосновения: События недели” эксперты Фархад Мамедов и Арег Кочинян обсуждают  важные события прошедшей недели.