ՏՐԱՆՍՊՈՐՏԱՅԻՆ ՀԱՂՈՐԴԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԲԱՑՈՒՄԸ ԵՄ-Ի ՀԱՄԱՐ ԱՌԱՆՑՔԱՅԻՆ ՕՐԱԿԱՐԳ Է – ԳՐՈՆՈ
«Շփման գիծ․ Արդիական թեմա» շարքի հերթական թողարկմանը նախագծի հեղինակներ Բորիս Նավասարդյանը և Արիֆ Ալիևը զրուցում են Հարավային Կովկասում և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Մագդալենա Գրոնոյի հետ։
ՇԱԲԱԹՎԱ ԱՄՓՈՓՈՒՄ․ ՎԵՐԱԴԱՐՁ ԴԵՊԻ ԻՐԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ
«Շփման գիծ. շաբաթվա իրադարձությունները» հաղորդման այս թողարկման մեջ Բորիս Նավասարդյանը և Ֆարհադ Մամեդովը քննարկում են Հարավային Կովկասում և նրա շուրջը անցած շաբաթվա ընթացքում տեղի ունեցած իրադարձությունները: Հաղորդումը պատրաստվել է Երևանի և Բաքվի մամուլի ակումբների համատեղRead More »ՇԱԲԱԹՎԱ ԱՄՓՈՓՈՒՄ․ ՎԵՐԱԴԱՐՁ ԴԵՊԻ ԻՐԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆ
ՔԱՂՀԱՍԱՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ՝ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ «ԽԱՂԱՂՈՒԹՅԱՆ ՈՒՂՈՒ» ՎՐԱ
Կոնֆլիկտաբան Արսեն Խառատյանը եւ քաղաքագետ Իլգար Վելիզադեն «Շփման գիծ․ Արդիական թեմա» հաղորդման այս թողարկման ընթացքում զրուցել են քաղաքացիական դիվանագիտության առանձնահատկությունների եւ իրենց ունեցած փորձի մասին։ Հաղորդումը պատրաստվել է Երեւանի եւ Բաքվի մամուլի ակումբների համատեղ նախաձեռնությանRead More »ՔԱՂՀԱՍԱՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ՝ ԿԱՌԱՎԱՐՈՒԹՅԱՆ «ԽԱՂԱՂՈՒԹՅԱՆ ՈՒՂՈՒ» ՎՐԱ
ՇԱԲԱԹՎԱ ԻՐԱԴԱՐՁՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ․ ՇՔԵՐԹ ԵՎ ԽԱՂԱՂՈՒԹՅՈՒՆ
«Շփման գիծ. շաբաթվա իրադարձությունները» հաղորդման այս թողարկման ընթացքում քաղաքագետներ Ֆարհադ Մամեդովը և Արեգ Քոչինյանը քննարկում են անցզծ շաբաթվա ընթացքում Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում եւ դրա շուրջ տեղի ունեցած իրադարձությունները։ Հաղորդումը պատրաստվել է Երեւանի եւ Բաքվի մամուլիRead More »ՇԱԲԱԹՎԱ ԻՐԱԴԱՐՁՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ․ ՇՔԵՐԹ ԵՎ ԽԱՂԱՂՈՒԹՅՈՒՆ

ОТКРЫТИЕ ТРАНСПОРТНЫХ СООБЩЕНИЙ — КЛЮЧЕВАЯ ПОВЕСТКА ДЛЯ ЕС — ГРОНО
На очередной передаче цикла «Линия соприкосновения-актуальная тема» авторы проекта Борис Навасардян и Ариф Алиев беседуют со спецпредставителем ЕС по Южному Кавказу и кризису в Грузии Магдаленой Гроно.
СОБЫТИЯ НЕДЕЛИ: ВОЗВРАЩЕНИЕ В РЕАЛЬНОСТЬ
В этом выпуске программы «Линия соприкосновения: события недели» Борис Навасардян и Фархад Мамедов обсуждают события, произошедшие на Южном Кавказе и вокруг него за последнюю неделю. Программа подготовлена в рамках совместной инициативы Ереванского и Бакинского пресс-клубов.
ВЗГЛЯД В ПРОШЛОЕ ВО ИМЯ БУДУЩЕГО
(Продолжение. Начало – по этой ссылке https://www.ypc.am/lineofcontact/2025/11/03-11-2025/) Ставшая сюрпризом для многих армяно-азербайджанская встреча 21-22 октября с.г. в формате “гражданской дипломатии” сделала актуальной тему поощрения подобных контактов со стороны государственных органов. Согласно недавнему исследованию Ереванского пресс-клуба,Подробнее »ВЗГЛЯД В ПРОШЛОЕ ВО ИМЯ БУДУЩЕГО
ГРАЖДАНСКОЕ ОБЩЕСТВО НА «МИРНОЙ ТРОПЕ» ПРАВИТЕЛЬСТВА
Конфликтолог Арсен Харатян и политолог Ильгар Велизаде обсудили особенности гражданской дипломатии в этом выпуске программы «Линия соприкосновения: Актуальная тема». Программа подготовлена ​​в рамках совместной инициативы Ереванского и Бакинского пресс-клубов.