ԲԱՔՈՒՆ ՈՒ ԵՐԵՎԱՆԸ ԱՅԼԵՎՍ «ԻՐԱՐ ՎՐԱ ԳՈՐԾ ՉԵՆ ՏԱԼԻՍ»
«Շփման գիծ» հաղորդաշարի 101-րդ թողարկումն ամփոփել է հայ-ադրբեջանական փորձագիտական երկխոսության մեկուկես տարվա արդյունքները։ Հաղորդման հյուրերը՝ նախագծի համահեղինակներ, Երեւանի մամուլի ակումբի պատվավոր նախագահ Բորիս Նավասարդյանը եւ Բաքվի մամուլի ակումբի տնօրեն Արիֆ Ալիեւը քննարկել են նախագծի իրականացմանRead More »ԲԱՔՈՒՆ ՈՒ ԵՐԵՎԱՆԸ ԱՅԼԵՎՍ «ԻՐԱՐ ՎՐԱ ԳՈՐԾ ՉԵՆ ՏԱԼԻՍ»
100-ՐԴ ԹՈՂԱՐԿՈՒՄ․ ԱՊԱԳԱՆ ՇԵՄԻ՞Ն Է
2023-ի նոյեմբերին՝ քաղաքական եւ էմոցիոնալ առումով բարդ ժամանակահատվածում, Երեւանի եւ Բաքվի մամուլի ակումբների համատեղ նախաձեռնությամբ մեկնարկեց հայ-ադրբեջանական փորձագիտական երկխոսության «Շփման գիծ» նախագիծը։ Այսօր արդեն պատրաստվել է 100-րդ թողարկումը։ Այս ընթացքում նախագծի թողարկումներում հյուրընկալվել են ավելիRead More »100-ՐԴ ԹՈՂԱՐԿՈՒՄ․ ԱՊԱԳԱՆ ՇԵՄԻ՞Ն Է
ԻՆՉՊԵ՞Ս ԵՆ ԵՐԵՎԱՆ-ԲՐՅՈՒՍԵԼ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՆ ԱԶԴՈՒՄ ՀԱՅ-ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ԳՈՐԾԸՆԹԱՑԻ ՎՐԱ
Աբու Դաբիում Իլհամ Ալիեւի հետ բանակցություններից օրեր անց Նիկոլ Փաշինյանն այցելեց Բրյուսել եւ մի շարք հանդիպումներ ունեցավ, այդ թվում՝ Եվրոպական խորհրդի եւ Եվրահանձնաժողովի նախագահների հետ։ Բրյուսելից Փաշինյանը մեկնեց Փարիզ եւ Ֆրանսիայի ազգային տոնի առիթով հանդիպեցRead More »ԻՆՉՊԵ՞Ս ԵՆ ԵՐԵՎԱՆ-ԲՐՅՈՒՍԵԼ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐՆ ԱԶԴՈՒՄ ՀԱՅ-ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ԳՈՐԾԸՆԹԱՑԻ ՎՐԱ
ՇՐՋԱՆՑԵԼ ՊԵՏՔ ՉԷ ԱՆՏԵՍԵԼ․ ԻՆՉՊԵ՞Ս ՇԱՐՈՒՆԱԿԵԼ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՄՈՍԿՎԱՅԻ ՀԵՏ
Աբու Դաբիում ավելի քան հինգ ժամ տեղի ունեցած Փաշինյան-Ալիեւ բանակցություններից հետո մամուլում մի շարք տեղեկություններ սկսեցին շրջանառվել դրանց ոչ հրապարակային արդյունքների մասին։ Մասնավորապես, խոսվում է խաղաղության համաձայնագրի հնարավոր նախաստորագրման, ինչպես նաեւ՝ Մեղրիի ճանապարհի վերաբերյալ նորRead More »ՇՐՋԱՆՑԵԼ ՊԵՏՔ ՉԷ ԱՆՏԵՍԵԼ․ ԻՆՉՊԵ՞Ս ՇԱՐՈՒՆԱԿԵԼ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՄՈՍԿՎԱՅԻ ՀԵՏ

ПОТЕНЦИАЛ, ВЫЗОВЫ И РИСКИ АРМЯНО-АЗЕРБАЙДЖАНСКОГО ПРОЦЕССА
Одна из наиболее примечательных тенденций последних месяцев, проявившихся как на уровне официальных армяно-азербайджанских контактов, так и медийной реакции на них, включая совместную площадку Ереванского и Бакинского пресс-клубов “Линия соприкосновения”, стал выход на первый план темыПодробнее »ПОТЕНЦИАЛ, ВЫЗОВЫ И РИСКИ АРМЯНО-АЗЕРБАЙДЖАНСКОГО ПРОЦЕССА
АРМЕНИЯ — АЗЕРБАЙДЖАН: ПОВОДЫ ДЛЯ ОСТОРОЖНОГО ОПТИМИЗМА
Последние месяцы ознаменовались динамичными изменениями в транслируемых на публику настроениях относительно процессов, протекающих между Арменией и Азербайджаном. Это нашло свое отражение и в экспертных диалогах, организуемых в рамках инициативы Ереванского и Бакинского пресс-клубов “Линия соприкоснования”.Подробнее »АРМЕНИЯ — АЗЕРБАЙДЖАН: ПОВОДЫ ДЛЯ ОСТОРОЖНОГО ОПТИМИЗМА
БАКУ И ЕРЕВАН БОЛЬШЕ НЕ “СТУЧАТ” ДРУГ НА ДРУГА
101-й выпуск программы “Линия соприкосновения” подвёл итоги полутора лет армяно-азербайджанского экспертного диалога. Гости программы, соавторы проекта, почётный президент Ереванского пресс-клуба Борис Навасардян и директор Бакинского пресс-клуба Ариф Алиев, обсудили трудности, возникшие в ходе реализации проекта,Подробнее »БАКУ И ЕРЕВАН БОЛЬШЕ НЕ “СТУЧАТ” ДРУГ НА ДРУГА
100-Й ВЫПУСК: БУДУЩЕЕ НА ПОРОГЕ?
В ноябре 2023 года, в сложный в политическом и эмоциональном плане период, по совместной инициативе Ереванского и Бакинского пресс-клубов стартовал проект армяно-азербайджанского экспертного диалога “Линия соприкосновения”. Сегодня уже подготовлен 100-й выпуск в рамках проекта. ЗаПодробнее »100-Й ВЫПУСК: БУДУЩЕЕ НА ПОРОГЕ?