ԿՈՎԿԱՍԸ՝ «ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ՏՈՒՐԻԶՄԻ» ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՈՒՂՂՈՒԹՅՈՒՆ
Չինաստանը շարունակում է հետաքրքրություն դրսեւորել Հարավային Կովկասի նկատմամբ։ Անցած շաբաթ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեը պետական այց կատարեց Չինաստան, որը այդ հետաքրքրության դրսեւորումներից էր՝ չինական ապրանքների տրանզիտը դեպի Եվրոպա տեղափոխելու առումով։ Ի՞նչ մասնակցություն կարող են ունենալRead More »ԿՈՎԿԱՍԸ՝ «ՔԱՂԱՔԱԿԱՆ ՏՈՒՐԻԶՄԻ» ՀԻՄՆԱԿԱՆ ՈՒՂՂՈՒԹՅՈՒՆ
ՉԻՆԱՍՏԱՆԻՑ՝ ԿՈՎԿԱՍ․ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՀԵՌԱՆԿԱՐՆԵՐԸ
«Շփման գիծ. Արդիական թեմա» հաղորդման հերթական թողարկումը նվիրված էր Չինաստանի եւ Հարավային Կովկասի երկրների միջեւ տնտեսական եւ քաղաքական համագործակցության հեռանկարներին։ Օրերս Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւը պետական այցով մեկնել էր Պեկին, որտեղ կարեւոր փոստաթղթեր են կնքվելRead More »ՉԻՆԱՍՏԱՆԻՑ՝ ԿՈՎԿԱՍ․ ՀԱՄԱԳՈՐԾԱԿՑՈՒԹՅԱՆ ՀԵՌԱՆԿԱՐՆԵՐԸ
ՀԱՅ-ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ԽԱՂԱՂՈՒԹՅՈՒՆԸ ԹԲԻԼԻՍԻՈՒ՞Մ ԿԾՆՎԻ
Հունգարիան, որը 2012-ին Ռամիլ Սաֆարովիի արտահանձնման հետ կապված սկանդալից հետո ձգտում է կարգավորել հարաբերությունները Հայաստանի հետ, այնուհանդերձ շարունակում է արգելափակել ԵՄ «Խաղաղության ֆոնդից» ակնկալվող ֆինանսական օգնության տրամադրումը։ Ո՞րն է Բուդապեշտի նման քաղաքականության պատճառը՝ արդյո՞ք ԲաքվիRead More »ՀԱՅ-ԱԴՐԲԵՋԱՆԱԿԱՆ ԽԱՂԱՂՈՒԹՅՈՒՆԸ ԹԲԻԼԻՍԻՈՒ՞Մ ԿԾՆՎԻ
ՀԱՐԱՎԱՅԻՆ ԿՈՎԿԱՍԸ ՀԵՌԱՆՈ՞ՒՄ Է ԵՎՐՈՊԱՅԻՑ․ ԵՄ ՀԵՏ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԲԱՐԴՈՒԹՅՈՒՆՆ ՈՒ ՆԵՐՈՒԺԸ
Եվրամիության եւ Հարավային Կովկասի երկրների հարաբերությունները որոշակի փոփոխություններ են կրում, հատկապես, Դոնալդ Թրամփի վարչակազմի՝ Սպիտակ տանը հայտնվելուց հետո։ Վրաստանն առնվազն նախկին էնտուզիազմը չի ցուցաբերում եվրաինտերգացիայի հարցում, Ադրբեջանը մերժում է անգամ այդ գաղափարը ՝ հրաժարվելով քաղաքականRead More »ՀԱՐԱՎԱՅԻՆ ԿՈՎԿԱՍԸ ՀԵՌԱՆՈ՞ՒՄ Է ԵՎՐՈՊԱՅԻՑ․ ԵՄ ՀԵՏ ՀԱՐԱԲԵՐՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ԲԱՐԴՈՒԹՅՈՒՆՆ ՈՒ ՆԵՐՈՒԺԸ

КАВКАЗ — ГЛАВНОЕ НАПРАВЛЕНИЕ “ПОЛИТИЧЕСКОГО ТУРИЗМА” НА БЛИЖАЙШИЕ НЕДЕЛИ
Китай продолжает проявлять интерес к Южному Кавказу. На прошлой неделе президент Азербайджана Ильхам Алиев совершил государственный визит в Китай, что явилось одним из проявлений интереса к транзиту китайских товаров в Европу. Какую роль могут сыгратьПодробнее »КАВКАЗ — ГЛАВНОЕ НАПРАВЛЕНИЕ “ПОЛИТИЧЕСКОГО ТУРИЗМА” НА БЛИЖАЙШИЕ НЕДЕЛИ
ОТ КИТАЯ ДО КАВКАЗА. ПЕРСПЕКТИВЫ СОТРУДНИЧЕСТВА
Очередной выпуск программы “Линия соприкосновения – актуальная тема” был посвящен перспективам экономического и политического сотрудничества Китая со странами Южного Кавказа. Недавно президент Азербайджана Ильхам Алиев посетил Пекин с государственным визитом, где были подписаны важные документыПодробнее »ОТ КИТАЯ ДО КАВКАЗА. ПЕРСПЕКТИВЫ СОТРУДНИЧЕСТВА
ЗАРОЖДАЕТСЯ ЛИ АРМЯНО-АЗЕРБАЙДЖАНСКИЙ МИР В ТБИЛИСИ?
Венгрия, которая стремится нормализовать отношения с Арменией после скандала 2012 года вокруг экстрадиции Рамиля Сафарова, тем не менее продолжает блокировать предоставление ожидаемой финансовой помощи из “Фонда мира” ЕС. В чем причина такой политики Будапешта? МотивированоПодробнее »ЗАРОЖДАЕТСЯ ЛИ АРМЯНО-АЗЕРБАЙДЖАНСКИЙ МИР В ТБИЛИСИ?
МЕЖДУНАРОДНАЯ РЕАКЦИЯ НА ПЕРСПЕКТИВЫ АРМЯНО-АЗЕРБАЙДЖАНСКОГО МИРНОГО СОГЛАШЕНИЯ
Заявления из Баку и Еревана 13 марта о достижении полного согласия по тексту армяно-азербайджанского мирного соглашения (официально называемого «Об установлении мира и межгосударственных отношений между Арменией и Азербайджаном») получили широкий международный отклик. Около 60 странПодробнее »МЕЖДУНАРОДНАЯ РЕАКЦИЯ НА ПЕРСПЕКТИВЫ АРМЯНО-АЗЕРБАЙДЖАНСКОГО МИРНОГО СОГЛАШЕНИЯ